Genel

En Güvenilir Mudanya Psikolog Merkezi

Mudanya Psikolog

 

Mudanya psikolog olarak aile danışmanı veya çocuk-ergen psikoloğu arıyorsanız etkin bilimsel terapi uygulamalarıyla hizmet veren merkezimizden yüz yüze ya da online terapi ile destek alabilirsiniz. Terapi süreci, çalışma alanlarımız ve Bursa’da tavsiye edilen psikologlarımızla ilgili tüm bilgileri sitemizde bulabilir ve online psikolog randevusu oluşturabilirsiniz.

Psikolog Kime Denir?

 

Genel anlamda psikolog, tedavi süreci içerisinde geçici bir rahatlama yaşasa da tam olarak sosyal yaşantısında beklenen düzelmeyi yaşayamayan kişilerle ilgilenen ruh sağlığı uzmanıdır. Bu noktada psikoterapi yaklaşımı önemli bir safha olarak dikkat çeker. Psikoloji alanında lisans eğitimi gören psikologlar, 2 yıl yüksek lisans eğitimi alarak klinik psikolog unvanı alırlar. Böylece psikoterapi uygulama yetkinliğine kavuşurlar. Nilüfer Psikolog, bahsi geçen yüksek lisans eğitimine ilaveten yurtdışında doktora eğitimini de tamamlamış bir psikolog olarak tam da bu minvalde örnek verilebilir. Hastalara koşulsuz ve ön yargısız biçimde yaklaşan psikologlar, hastanın kültürel ve sosyal statülerine, dini tercihlerine saygı duyarak işe başlarlar. İletişim ve empati becerileri gelişmiş olan bu uzman kişiler, hastalarla bu anlamda çok sağlıklı iletişim ve diyalog kurabilecek bir alt yapıya sahiptirler. Esasında terapinin özünde de bu vardır. Hasta, çeşitli konular üzerinde konuşturulur, bu esnada hem hasta tanınmaya çalışılır hem de mevcut sıkıntının özüne inilmeye çalışılır. Hastanın kendi iç dünyasında yaşadığı buhranı ona gösteren psikolog, yaşanılan sıkıntıyı kademeli olarak uyguladığı birbirinden farklı yöntemlerle çözmeyi amaçlar.

 

Hangi Durumlarda Psikolojik Danışmanlık Almalısınız?

 

Her sağlıklı birey potansiyel bir hasta adayıdır. Özellikle ruhsal sorunlar maalesef Türk toplumunda gizlenen saklanan sorunların başında gelir. Acaba şu ne der, bu ne der takıntısı ne yazık ki insanımızın çok önemli bir görev icra eden psikologlarımıza mesafeli duruşuna neden olur. Psikolog Mudanya bağlamında mevzuyu ele aldığımızda Bursa’nın Türkiye standartlarına göre bu noktada biraz daha önde olduğu görülür. Psikolojik danışmanlık her bireyin başvurması gereken önemli bir sağlık hizmetidir. Profesyonel destek almayıp da sıkıntılarını arkadaş ya da akraba çevresi yardımıyla çözmek isteyen kişilerin maalesef daha da sıkıntılı bir sürece sürüklendiği görülür. Geçici bir rahatlama sağlayan eş dost muhabbetleri yaraya pansuman olabilir belki ama o yarayı asla iyileştirmez. Sizi rahatsız eden bir durum varsa ve bunu uzun bir süre içerisinde çözüme kavuşturamadıysanız alanında uzman bir psikologa başvurarak sorun çözme becerilerinizi geliştirmek için ilk adımı atabilirsiniz. Psikologlar, psikiyatrlar ile birlikte eşgüdüm halinde çalışarak hastanın ya da desteğe ihtiyaç duyan kişinin sağlıklı yaşam becerilerine ulaşmasını sağlarlar. Davranışsal ya da ruhsal açıdan kendiniz yalnız hissediyorsanız, yaşadığınız sorunlarla baş etmede güçlük çekiyorsanız hemen bir psikologun kapısını çalmanızı öneririz.

Yalnızca yetişkinlerde değil; çocuklarda da psikolojik sorunlar aileden veya çevreden gelen etkilerle büyük bir problem oluştururken, çocuk psikoloğu Mudanya’da çocuklarınıza destek almak için bize başvurabilirsiniz. Çocuklarınızda hissettiğiniz ani ruhsal değişimler, agresiflik veya içe kapanıklık gibi durumlarda profesyonel bir destek almanız demek, kalıcı travmaların önüne geçmek ve gelecekte daha iyi bir birey yetiştirme konusunda aradığınız başarıyı sizlere sunacaktır. En doğru tedavi yöntemlerinden olan ve her ne kadar uzak durulmak istense de, gerekli olduğu zamanlarda görüşülmesi gereken çocuk psikoloğu bursa ihtiyaçlarınızı da, çocuklarınız içinde kullanmanız önemli olacaktır. En iyi tedavi yöntemleri kullanılarak, önce çocuğunuzun ne kadar problem yaşadığı belirlenip, sizlerin onayıyla tedaviye geçilecektir. Bu gibi durumlarda iletişime geçerek, çocuklarınızın yaşadığı veya bundan sonra yaşayacağı her türlü psikolojik problemin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir